Aktuality a novinky

Historie nábytku

26. května 2023, 10:13 | Nábytek je nedílnou součástí našich domovů, ať už se jedná o starobylý kus či moderní designový kousek. V průběhu staletí prošel nábytek fascinujícím vývojem, který odráží nejen změny v módních trendech, ale také kulturní, společenské a technologické inovace.

Kredenc je nábytek s historií a elegancí

26. května 2023, 08:29 | Už od pradávna kredence sloužily jako místo pro ukládání potravin a nádobí. Naše babičky mohly v kredencích uchovávat své konzervy, sušenky, mouku, cukr a další potraviny, které mohly být snadno přístupné a uspořádané. A nejen potraviny byly skladovány v tomto stylovém nábytku. Babičky často vlastnily i sbírky rodinného porcelánu anebo stříbra, které rovněž v kredencích vystavovaly. Skleněné či prosklené části kredencí jim umožňovaly ukázat své krásné kousky a zároveň je chránily před prachem a poškozením.

Bukové dřevo a přednosti bukového nábytku

19. května 2023, 10:44 | Buk je opadavý strom z čeledi bukovitých, který je běžný v lesích Evropy a je známý svou vzrůstností a dlouhověkostí. Od pradávna byl buk rovněž uctíván jako mocný strom, neboť do něho málokdy uhodil blesk. Byl tedy velmi vážený a z bukového dřeva se vyráběly magické hůlky či amulety.

Bydlení ve stylu loft

14. května 2023, 13:36 | Bydlení ve stylu loft je oblíbené mezi umělci, kreativními jedinci a lidmi, kteří hledají netradiční a inspirativní prostředí. Je to způsob, jak propojit průmyslovou estetiku s moderním bydlením a vytvořit si unikátní domov.

Atlanta

Už víte jakou židli si pořídíte?

20. dubna 2023, 13:10 | Pokud chceme mít dokonalou jídelnu či kuchyni, je důležité zvolit správnou jídelní židli, která bude vyhovovat vašim každodenním potřebám a vkusu.

Rustikální styl je především o připomínání krásy přírody

5. dubna 2023, 09:06 | Rustikální styl bydlení je v posledních letech stále populárnější, jak pro chaty i chalupy, tak i pro moderní interiéry.  Jeho základem je spojení s přírodou, tradiční řemeslné techniky a využití přírodních materiálů.

Rozdíl mezi nábytkem z lamina a masivním nábytkem

15. března 2023, 14:00 | Laminátový nábytek a masivní nábytek jsou dvě různé kategorie nábytku, které se v mnoha ohledech liší. Zde je několik rozdílů mezi nábytkem z lamina a masivním nábytkem.

Co jsou ABS hrany?

12. června 2018, 09:24 | ABS hrany se používají pro dokončení bočních ploch dřevotřískových desek a dalších velkoplošných materiálů používaných v nábytkářské výrobě.

Velký výběr sedacích souprav

6. června 2018, 13:45 | Připravili jsme pro vás řadu nových sedacích souprav, pohovek v nejrůznějších materiálech, vhodné do moderního ale i klasického obývacího pokoje.

Víte jaké jsou vlastností borovice?

6. června 2018, 13:33 | Borovice se obecně řadí mezi hospodářsky nejdůležitější jehličnaté stromy. Mezi jehličnany má nejtvrdší dřevo, oproti smrkovému masivu je však křehčí.