14. května 2023

13:36

Bydlení ve stylu loft

14. května 2023, 13:36 | Bydlení ve stylu loft je oblíbené mezi umělci, kreativními jedinci a lidmi, kteří hledají netradiční a inspirativní prostředí. Je to způsob, jak propojit průmyslovou estetiku s moderním bydlením a vytvořit si unikátní domov.

 

loft-design-1.jpg  loft-3.jpg

  

Bydlení ve stylu loft se vyznačuje otevřeným prostorovým uspořádáním a charakteristickým průmyslovým designem. Vzniklo původně v New Yorku ve Spojených státech Amerických. V 40. a 50. letech minulého století došlo k transformaci opuštěných průmyslových budov a skladů na obytné prostory. Tyto prostory byly často levné a nabízely velké otevřené prostory s vysokými stropy, což bylo přitažlivé pro umělce, umělecké komunity a další kreativní jedince.V době se umělci a bohémská společenství začala usazovat v těchto prostorách a přeměňovat je na ateliéry a byty. Charakteristický průmyslový vzhled s viditelnými cihlovými stěnami, trámy, betonovými podlahami a velkými okny se stal ikonickým znakem tohoto stylu.

Od svého původu v New Yorku se bydlení ve stylu loft postupně rozšířilo po celém světě a stalo se populárním způsobem života pro ty, kteří hledají otevřené, prostorné a netradiční prostory pro bydlení a práci.

 

Jak bydlet ve stylu loft

 

Loftové byty mají často velké otevřené prostory bez příček, které oddělují jednotlivé místnosti. To znamená, že kuchyně, obývací pokoj a jídelna jsou v jednom velkém prostoru. Tyto prostory jsou obvykle navrženy tak, aby umožňovaly flexibilní uspořádání. Můžete si je přizpůsobit svým potřebám a představám. Mnoho lidí využívá loftové bydlení jako kombinaci obytného a pracovního prostoru.

 

loft-2.jpg
   

Typickým znakem loftu je tzv. průmyslový vzhled, který zahrnuje viditelné cihlové zdi, otevřené trámy, odhalené potrubí, betonové podlahy a vysoké stropy. Tyto prvky dodávají prostoru charakter a autentičnost. Loftové byty mají rovněž velká okna, která propouštějí dostatek přirozeného světla a nabízejí výhled na okolí, což přispívá k prostornému a vzdušnému dojmu.

 

Nábytek v loft stylu

 

Loftové interiéry často zdobí minimalistický design. Méně je více, a proto se využívají jednoduché a čisté linie, neutrální barvy a funkční nábytek. Nábytek ve stylu loft často odráží průmyslovou estetiku a má robustní, jednoduchý a funkční design. Častými rysy nábytku ve stylu jsou kovové prvky. Například kovové rámy stolů a židlí, kovové police, regály nebo skříně. Tyto kusy mohou mít průmyslový vzhled s viditelnými svařovacími body nebo nýtováním.

 

dřevěný nábytek loft
 

   

Přírodní dřevo a dřevěný nábytek, který přidá do interiéru teplou a útulnou atmosféru, jsou rovněž oblíbenou součástí loftových interiérů. Stoly, jídelní židle, police, komody a postele z masivního dřeva s jednoduchým a hrubým vzhledem jsou běžnými kusy nábytku, které by v těchto místnostech určitě neměly chybět. Lotfový nábytek často zahrnuje i regály a police s otevřenými poličkami, které umožňují vystavovat předměty a knihy. Regály a police mohou být vyrobeny z kovu nebo dřeva a mít průmyslový vzhled s trubkovými rámy a otevřenými regálovými plochami.

 

Lotfový styl bydlení je ideální pro ty, kteří hledají spojení mezi průmyslovou estetikou a luxusem. Je to způsob, jak vytvořit vkusný a sofistikovaný prostor s otevřeným uspořádáním a vysokou úrovní komfortu.

 

Mohlo by Vás ještě zajímat:

Rustikální styl je především o připomínání krásy přírody

Rozdíl mezi nábytkem z lamina a masivním nábytkem

Víte jaké jsou vlastností borovice?